بلبرینگ‏ های شیار عمیق

بلبرینگ‏ جهت شیار عمیق

بلبرینگ‏ های شیار عمیق از بیرینگ ‏های مرسوم ‏هستند. در این نوع از بیرینگ‏ها فشار بر روی سطح خارجی بیرینگ وارد می‏ شود و این فشار از طریق ساچمه‏ ها به بخش داخلی منتقل می‏گردد به دلیل آنکه ساچمه ‏ها کروی هستند تنها بخش اندکی از سطح آنها با سطوح در تماس است. 

لذا اصطکاک به شدت کاهش یافته و این نوع بیرینگ به راحتی و نرمی حرکت می‏ کنند از آنجائیکه تنها سطح اندکی از ساچمه‏ ها در تماس می ‏باشد لذا نمی ‏توان فشار زیادی را بر آنها وارد نمود زیرا موجب تغییر شکل پیدا کردن بلبرینگ می‏شود و پس از مدتی بلبرینگ به خوبی کار نخواهد کرد.

 

تصاویر محصول

بلبرینگ‏ های شیار عمیق

در این نوع محصول در هر رینگ یک شیار عمیق دایره ای با شعاعی برابر شعاع ساچمه وجود دارد و در دو نوع، تک ردیفه و دو ردیفه تولید می‏ شوند.
به خاطر وجود همین شیار و ایجاد سطح تماس بالا بین ساچمه‏ ها و رینگ‏ها، این نوع بلبرینگ‏ها توان تحمل بارهای شعاعی زیاد به همراه نیروهای محوری را دارند.

به دلیل توانایی تحمل بارهای شعاعی و محوری، اصطکاک کم و توانایی تحمل سرعت‏های بالا، بلبرینگ‏های شیار عمیق کابرد گسترده ‏ای در صنایع مختلف پیدا کرده ‏اند. بلبرینگ‏های شیار عمیق دو ردیفه قابلیت تحمل بارهای خمشی را نیز دارند. بلبرینگ‏های شیار عمیق دو ردیفه برای شفت‏های کوتاهی که بخواهیم فقط از یک بلبرینگ در انتهای آن استفاده کنیم مناسب است.

اکثراً در بلبرینگ‏های شیار عمیق از قفسه‏ های دو تکه استفاده می‏شود.

امروزه بلبرینگ‏های شیار عمیق با حفاظ فلزی یا مجهز به حلقه آب ‏بندی پلاستیکی در حجم بسیار بالایی به کار می‏روند. به دلیل وجود حفاظ‏ها یا حلقه‏ های آب‏ بندی داخل بلبرینگ پاکیزه مانده و این امر باعث افزایش عمر بلبرینگ می‏شود. این بلبرینگ‏ها خصوصاً برای طراحی ماشین‏های جمع و جور مناسب هستند زیرا دیگر نیاز به در نظر گرفتن فضایی برای نصب کاسه‏ نمد جهت حفاظت از بلبرینگ‏ها نمی ‏باشد.

تقسیم‏ بندی بلبرینگ‏ های شیار عمیق

1- بلبرینگ شیار عمیق نوع S

2- بلبرینگ‏های شیار عمیق با شیار جازنی ساچمه ‏ها

3- بلبرینگ‏های دینام

4- بلبرینگ با تماس زاویه ‏ای یک ردیفه و دو ردیفه

5- بلبرینگ‏های با تماس 4 نقطه ‏ای

6- بلبرینگ خود تنظیم

7- بلبرینگ‏های مقطع باریک

انواع بلبرینگ‏های شیار عمیق در موارد بسیار از جمله ماشین‏های ساده، ماشین‏ آلات کشاورزی، نوار نقاله‏ ها، ماشین‏ آلات ساختمانی، دینام، استارت خودرو، جاروبرقی، قطب‏ نما، صنایع چوب، هواکش‏ ها، صنایع هوافضا، فیکسچرهای جوشکاری ربات‏های صنعتی، ماشین‏ آلات نساجی و رنگرزی، صنایع اپتیک و اپترونیک کاربرد دارد.

سایر محصولات

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد در انواع مختلف کف گرد با قفسه های فولادی و برنجی تولید می شوند. این محصول در انواع یک ردیفه و دو ردیفه...

بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم دارای دو ردیف ساچمه و یک شیار مشترک کروی در رینگ خارجی خود می باشند.این ویژگی در محصول ، موجب خاصیت...

بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای دارای شیار در داخل رینگ درونی و بیرونی خود هستند که نسبت به یکدیگر زاویه مشخصی را می سازند.این...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image