روغن دنده صنعتی

روغن دنده صنعتی

روغن دنده صنعتی بهترین فضا و محیط برای کارکرد دنده های صنعتی محیط های خنک، خشک و پاکیزه است. البته اگر کمی واقع گراباشیم، محیط های صنعتی که این دنده ها در آن در حال کارکرد هستند؛ همه شرایطی دارند به جز این شرط های به همین خاطر انتخاب روغن دنده مناسب می تواند تا حد زیادی مشکل باشد.
روانکارهای مخصوص دنده های صنعتی با خاصیت کاهش دهندگی اثر فشار(EP) برای مصرف در دنده های دستگاه های صنایع فولاد، سیمان، دستگاه های فرآیند لاستیک سازی، کاغذ سازی و نیز دنده های تحت بار سنگین شامل دنده های مارپیچ و هیپوئید و یاتاقانهای ساده تولید شده اند.
روغن های دنده با پایه سنتتیک (PAO) با طول عمر طولانی تر؛ برای کاربرد در دمای بالاتر، با خاصیت کاهش دهندگی اثر فشار(EP) و جدا پذیری بسیار عالی از آب ، ویژه ی روانکاری جعبه دنده های توربین نیروگاه های بادی، دستگاه صنایع فولاد، دستگاه های فرآیند لاستیک، کاغذسازی و نیز دنده هایی که تحت بار سنگین و ناگهانی قرار می گیرند.
روغن دنده با پایه پلی الکالین گلایکول و مواد افزودنی ویژه به منظور روانکار دنده های مارپیچی و دنده های صنعتی تحت بار سنگین و جعبه دنده های صنعتی تولید شده اند.
محدود دمای کارکرد بسیار وسیعی در 30- تا 150 درجه سانتی گراد به طور متغییر برای صنعت های مختلف دارند.
خواص
دارای خاصیت پایداری بسیار عالی حرارتی و اکسیداسیون خوب
دارای مقاومت بسیار خوب در برابر زنگ زدن و خوردگی
دارای خاصیت بسیار جداپذیری روغن از آب
قابلیت سازگاری با روغن های معدنی
دارای خواص بسیار خوب ضد سایش
دارای قابلیت جلوگیری از تشکیل رسوب و لجن
دارای خاصیت گرانروی – دما عالی
غیر قابل اختلاط با روغن های با پایه معدنی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *