روغن عملیات نورد

روغن عملیات نورد

روغن عملیات نورد سرد، روانکارهای ویژه ای هستند که به منظور کنترل اصطکاک بین غلتک ها و ورق و همچنین خارج کردن حرارت ایجاد شده، در فرایند نورد سرد ورق، بکار می روند.این محصولات، معمولا مخلوطی از هیدروکربن های سنتزی و مکمل ها هستند که به صورت امولسیون بکار برده می شوند، کاهش ضخامت ورق را تسهیل کرده و نیرو های مورد نیاز برای فرایند نورد را کاهش می دهند.
کیفیت روانکاری عالی، تمیزی فوق العاده سطح ورق بدلیل ماهیت شستشو دهندگی امولسیون، نورد یکنواخت و پایدار، افزایش سرعت فرآیند نورد و میزان تولید، تبخیر کامل در فرایند آنیلینگ، تمیز شدن محفظه واحد نورد، کاهش اصطکاک غلتک از ویژگی های این محصول است
روغن های عملیات نورد گرم فویل های آلومینیومی و عملیات نورد و اکسترود آلومینیوم در ماشین های تولید مفتول مورد استفاده قرار میگیرد.
حلالیت بالا حتی در آبهای سخت، عملکرد طولانی مدت، عدم رشد باکتری و بوگرفتگی امولسیون، عدم افت pH، عدم خوردگی قطعات ودستگاه، خاصیت شویندگی بالا و عدم ایجاد لکه بر روی دستگاهها و قطعات، خاصیت خنک کاری وروانکاری بالا از ویژگی های این روغن می باشد.
موارد کاربرد
نوعی خاص از روغنهای دنده ی صنعتی مناسب جهت استفاده در دنده های حلزونی، جناقی، مارپیچی و انتقال نیرو در صنایع فولاد، ذوب و نورد و یاتاقانهای تخت و غلطکی و سیستم‌های گردشی که دارای سطح کیفیت تعریف شده می باشند.
مناسب جهت روانکاری پاششی و یا چکه‌ای
خصوصیات
قابلیت جداپذیری عالی از آب
پایداری اکسیداسیون در دماهای بالا ( بالای 95ºC ) و مقاومت در برابر تشکیل لجن های اسیدی
دارای خواص ضد سائیدگی و مقاومت در برابر فشار بالا
حاوی مواد افزودنی ضد کف که جعبه دنده ها را در برابر ساییدگی محافظت می کنند.
حاوی موادافزودنی ضد زنگ و ضد خوردگی که مانند یک مانع ، سطوح فعال را در برابر خوردگی و زنگ زدگی حفظ می نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *