روانکار دنده باز Open gear liquid

روانکار دنده باز
روانکار دنده باز Open gear liquid برای دنده‏ هايي هستند که در يک محفظه‏ اي رو باز قرار دارند و تأمين محفظه‌های آب‌بندی‌شده برای آنها عملی نبوده و غيراقتصادی است. اين دنده‌ها معمولاً بزرگتر از دنده‌های بسته هستند و با سرعت نسبتاً کم حرکت می‌کنند و بنابراين به روان‌کننده‌ای با گرانروی بالاتر نياز دارند.
اين دنده‌ها به‌طور جزئی و در فواصل زمانی کوتاه روانکاری می‌شوند که روانکاري از پاشيدن متناوب يا پيوسته‌ی روغن بر روي دنده ها انجام مي شود. وظيفه‌ی روغن‌دنده هاي باز جلوگيري از تماس فلز- فلز، كاهش اصطكاك و محافظت دندانه‌ها در برابر خوردگي حفره‌ای، سايش و خراشيدگی است. اغلب روغن‌دنده هاي باز، روغن‌هاي سنگين، ترکيبات پايه آسفالتي و گريس هاي نرم هستند‌.
در کاربردهاي دنده ي باز، بايد روانکار در برابر پخش شدن توسط نيروي گريز از مرکز و يا پاره‌شدن لايه روانکار به‌وسيله عمل دندانه هاي دنده مقاومت کند که بنابراين به روغن با قابليت چسبندگي بالا نياز است.

تصاویر محصول

روانکار دنده باز Open gear liquid

بسته به شرايط سرويس و کارکرد اين روغن‌ها، افزودني هاي فشارپذير (EP) و بازدارنده هاي اکسيداسيون به آنها افزوده مي شود. در هنگام استفاده از روغن‌دنده های باز (روانکارهاي چسبنده) بايد دقت زيادي صورت گيرد؛ زيرا روغن‌دنده‌های باز‌ به‌دليل قابليت چسبندکی، آلودگي و گردوخاک را جذب می‌کنند و اين مواد مي‏توانند به‌عنوان ساينده عمل کنند.
دنده های باز با روش پيوسته (مداوم) يا متناوب روانکاری می‌شوند. در هر يك از اين دو روش، چندين طريقه‌ی كاربرد روانكار ميسر مي‌باشد. در روانكاري پيوسته، مقدار معيني از روانكار بي‌وقفه به ناحيه‌ی تماس دندانه‌ها و يا نقطه‌ی اصطكاك تزريق مي‌شود. روانکاری پيوسته در دنده‌های باز به‌صورت سيستم فشاری، سيستم شناور در روغن (غوطه‌وری) و ترشحی انجام می‌شود. در سيستم فشاری به يک محور يا پمپ مستقل نياز است تا روغن را از يک مخزن کشيده و روی دنده‌ها بپاشد.
در سيستم ترشحی روغن از يک مخزن به‌وسيله‌ی دنده‌ای که قسمتی از آن در روغن شناور است، کشيده و روي بقيه جهت‌ها روانکاری در اين دنده‌ها تحت شرايط مرزی انجام می‌شود.
• مقاومت در برابر چکه‌کردن: اين ويژگي در روغن از هدر‌رفتن آن به‌ويژه در دماهاي بالا که منجر به کاهش گرانروي مي‏شود، جلوگيري مي‏کند.
• مقاومت در برابر شکنندگي (فاسد شدن): روانکار بايد در برابر شکنندگي، به‌ويژه در دماهاي خيلي کم مقاومت کند.

سایر محصولات

گریس بیرینگ های سنگین (NEW)

گریس بیرینگ های سنگین (NEW) کمک می کند رولبرینگ ها و بلبرینگ های صنعتی قادر به کارکرد در برابر مقدار بسیار بالای اصطکاک و...

روانکار دنده باز Open gear liquid

روانکار دنده باز Open gear liquid برای دنده‏ هايي هستند که در يک محفظه‏ اي رو باز قرار دارند و تأمين محفظه‌های...

گریس آلومینیوم کمپلکس OPEN GEAR

گریس آلومینیوم کمپلکس OPEN GEAR یک روانکار حرفه ای مخصوص صنایع سیمان طراحی شده است. این محصول جهت روانکاری چرخ دنده های...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image